Ndërlidhjet

Maliki shpreh besimin e tij për Irakun


Kryeministri i Irakut, Nuri al-Maliki, ka shprehur besimin në të ardhmen e vendit të tij pas tërheqjes së plotë të trupave amerikane në fund të muajit, njofton agjencia e lajmeve AFP.

Por, ai ka thënë se ishte duke u mbështetur në ndihmën e SHBA-ve.

Maliki ka theksuar se qeveria e tij është duke kërkuar një "rizhvillimin të plotë" të vendit, duke përfshirë krijimin e ligjeve dhe institucioneve, si dhe forcimin e lirive.
XS
SM
MD
LG