Ndërlidhjet

Australi: Zgjerohen sanksionet kundër Iranit


Australia i ka zgjeruar sanksionet kundër Iranit për shkak të shqetësimeve në rritje për dyshimet për programin e armatimit bërthamor të këtij vendi.

Ministri i jashtëm Kevin Rud, nëpërmjet një kumtese, tha se me sanksione do të përfshihen njerëzit dhe kompanitë e involvuara në programet raketore dhe atomike të Iranit.

Poashtu në shënjestër do të jetë edhe sektori i naftës dhe ai financiar.
XS
SM
MD
LG