Ndërlidhjet

Bruksel: NATO-ja diskuton edhe për Kosovën


Aleatët e NATO-s do të përpiqen ta bindin Moskën, këtë javë, se mburoja raketore evropiane nuk është e drejtuar kundër Rusisë, pasi Kremlini është kërcënuar se do të vendos sistem të armatimit afër kufirit të Bashkimit Evropian.

Në mesin e 27 ministrave të jashtëm të NATO-s, të mërkurën në Bruksel, do të jetë edhe sekretarja amerikane e shtetit, Hillari Klinton.

Në këtë takim do të diskutohet edhe për tranzicionin e sigurisë në Afganistan, për lidhjet me botën arabe dhe për tensionet në Kosovë, kanë thënë diplomatët.
XS
SM
MD
LG