Ndërlidhjet

Pakistan: Digjen më shumë se 20 kamionë të NATO-s


Policia pakistaneze ka njoftuar se më shumë se 20 kamionë janë vënë në flakë pas një sulmi të sotë me raketë në një terminal të kamionëve të NATO-s në qytetin jugperëndimor të Ketas.

Një zyrtar i lartë policor, Malik Arshad tha se persona të armatosur të panjohur qëlluan me plumba dhe me një raketë në depozitat e naftës të NATO-s ndërsa flakët pasuese shkatërruan 15 deri në 20 automjete.

Asnjë grup nuk e ka marrë deri tani përgjegjësinë për sulmin, por talebanët në të kaluarën thanë se kanë kryer sulme të ngjashme.

Nuk pati njoftime të menjëhershme për viktima.
XS
SM
MD
LG