Ndërlidhjet

Martin Dempsi shpreh shqetësim për qëndrueshmërinë e euros


Oficeri më i lartë i ushtrisë amerikane, gjenerali Martin Dempsi, tha sot se ishte "jashtëzakonisht i shqetësuar" lidhur me qëndrueshmërinë e euros për shkak të potencialit për trazira civile dhe shpërbërjes së Bashkimit Evropian, njofton agjencia e lajmeve AFP.

"Ne jemi të shqetësuar jashtëzakonisht për shëndetin dhe qëndrueshmërinë e euros për shkak se në një farë mënyre jemi të ekspozuar fjalë për fjalë për kontratat, por edhe për shkak të potencialit të trazirave civile dhe shpërbërjen e Bashkimit Evropian", tha Dempsi.
XS
SM
MD
LG