Ndërlidhjet

Shqiptari hyn në Librin e Ginist


Një mozaik i krijuar me një milion fasule të kafesë nga artisti shqiptar Saimir Strati, ka hyrë në Librin Ginis të Rekordeve Botërore, si mozaiku më i madh në botë me kafe.

Strati ka përdorur 140 kg fasule kafeje për të portretizuar një balerin brazilian, një baterist japonez, një këngëtar amerikan, një fizarmonicist evropian dhe një baterist afrikan.
XS
SM
MD
LG