Ndërlidhjet

Dy të vrarë dhe 25 të plagosur në Belgjikë


Dy të vrarë dhe 25 të plagosur është bilanci i sulmit me granatë dore që ndodhi në një stacion autobusi në qytetin belg, Liezh.

Raportet e deritashme tregojnë se njëri nga sulmuesit është në mesin e viktimave.

Sulmi ndodhet afër gjykatës së këtij qyteti që është në afërsi të një dyqani të ngarkuar.

Autobusët nuk ishin më në gjendje të hynin në qendër të qytetit, pas këtij sulmi.
XS
SM
MD
LG