Ndërlidhjet

Pakistan: 20 militantë të vrarë


Një zyrtar i qeverisë lokale thotë se militantët kanë vënë një bombë në rrugën pranë një konvoji të ushtrisë pakistaneze afër kufirit afgan, duke shkaktuar përleshje që lanë të vrarë një ushtar dhe 20 militantë.

Ëajid Khan, thotë se incidenti ka ndodhur në fshatin Khanki, dhe 25 ushtarë janë plagosur.

Ky rajon është shtëpi për kryengritësit besnikë ndaj shefit të talebanëve Hakimullah Mehsud.

Disa kryengritës në Pakistan kanë pretenduar të jenë në bisedime të paqes me qeverinë kohët e fundit. Ndërsa të tjerë kanë mohuar çdo lloj negociate.
XS
SM
MD
LG