Ndërlidhjet

Shkon në mbi 600 numri i viktimave në Filipine


Numri i të vdekurve nga vërshimet dhe rrëshqitja e tokës në Filipine është rritur në mbi 600.

Kryqi i Kuq tha sot 652 persona kanë vdekur dhe më shumë se 800 të tjerët ishin ende të zhdukur si pasojë e stuhisë tropikale, që goditi Filipinet jugore.

Kryqi i Kuq paralajmëroi se më shumë viktima mund të konfirmohen më vonë.
XS
SM
MD
LG