Ndërlidhjet

Franca thotë se po e përcjell gjendjen në Korenë Veriore


Franca ka thënë sot se ishte duke përcjellur situatën në Korenë e Veriut pas vdekjes së udhëheqësit Kim Xhon-Il dhe shpreson se njerëzit e kombit të izoluar do të jetë në gjendje ta "gjejnë lirinë".

"Ne jemi shumë vigjilent për pasojat e këtij suksesioni, dhe shpresojmë se një ditë njerëzit e Koresë së Veriut do të jenë në gjendje të gjejnë lirinë", tha ministri i jashtëm Alan Zhupe në qytetin e Bordos.
XS
SM
MD
LG