Ndërlidhjet

Çavez ngushëllon Korenë e Veriut


Presidenti i Venezuelës, Hugo Çavez ofroi të hënën “ngushëllimet më të sinqerta” për vdekjen e liderit të Koresë Veriore Kim Xhong-Il-it, të cilin e quajti një “shok”.

Lideri i Venezuelës, po ashtu shprehu besimin në kapacitetet e koreanëve “që ta çojnë të ardhmen e tyre drejt përparimit dhe paqes”.
XS
SM
MD
LG