Ndërlidhjet

Vriten 111 civilë në Siri


Forcat besnike të presidentit sirian Bashar al-Asad kanë vrarë 111 civilë në provincën veri-perëndimore të Idlibit, ka thënë një grup për të drejtat e njeriut me seli në Britani.

Observatori Sirian për të Drejtat e Njeriut e dha shifrën e rishikuar sot, në një deklaratë me shkrim dërguar AFP-së, një ditë pas raportimeve për vrasjen e 37 civilëve dhe të paktën 100 dezertimeve nga ushtria në të njëjtën provincë.
XS
SM
MD
LG