Ndërlidhjet

Franca dënon dhunën në Siri


Franca denoncoi atë që e quajti “masakër të paprecedentë” të 120 njerëzve në Siri, të kryer nga forcat siriane dhe i kërkoi Rusisë që të shpejtojë bisedimet për një rezolutë të Këshillit të Sigurimit në lidhje me krizën.

Zëdhënësi i Ministrisë së Jashtme, Bernard Valero tha se vrasjet duhet të ndalohen.

“Duhet bërë çdo gjë për të ndaluar këtë spirale vrastare, në të cilën Bashar Al Asad po e tërheq popullin, çdo ditë e më shumë”, tha Valero.
XS
SM
MD
LG