Ndërlidhjet

Shpërthime në Bagdad


Bagdad...
Ministria e Shëndetësisë e Irakut ka njoftuar se të paktën 40 njerëz janë vrarë të enjten në Bagdad.

Më shumë se dhjetë shpërthime kanë ndodhur në kryeqytetin irakian, në atë që duket të jetë sulmi i parë i koordinuar që nga rritja e krizës ndërmjet fraksioneve politike sunite dhe shiite.

Zëdhënësi i ministrisë së shëndetësisë, Ziad Tarik tha se të paktën 150 njerëz janë plagosur.

Ende nuk dihet se kush qëndron prapa shpërthimeve. Shumica e tyre, ndodhën në lagjet shiite.(v.k.)


40 të vrarë në Bagdad
Ju lutem të prisni
Embed

No media source currently available

0:00 0:00:35 0:00
XS
SM
MD
LG