Ndërlidhjet

Koreja e Jugut kërkon stabilitet në Korenë e Veriut


Presidenti i Koresë së Jugut, Li Mjung-Bak ka kërkuar stabilitet në Korenë e Veriut dhe thotë se trupat e tij po rrinë në gatishmëri.

Koreja e Jugut vendosi trupat e saj në gjendje alarmuese pas lajmit për vdekjen e Kim Xhong Ilit.

Të gjitha shenjat nga Koreja e Veriut sugjerojnë se transferimi i fuqisë te Kim Xhong Uni do të kalojë në mënyrë të qetë e paqësore.
XS
SM
MD
LG