Ndërlidhjet

Marina iraniane organizon ushtrime në ujërat ndërkombëtare


Marina e Iranit do të mbajë një ushtrim 10 ditor në ujërat ndërkombëtare, përtej Ngushticës së Hormuzit.

Komandanti i ri i Marinës, admirali Habibollah Sajari i tha sot televizionit shtetëror se ushtrimi do të fillojë të shtunën dhe se do të mbahet në një zonë në lindje të Ngushticës së Hormuzit.

Ai mohoi raportet e mediave nga java e kaluar se ushtrimi do të mbyllte ngushticën, e cila është vendkalim për rreth 40 përqind të trafikut botëror të cisternave të naftës.
XS
SM
MD
LG