Ndërlidhjet

Afganistan: Vdesin 11 minatorë


Një shpërthim në një minierë qymyri në provincën afgane Baghlan të premten mbrëma, la të vdekur 11 minatorë.

Aksidenti ka ndodhur në zonën Chenarak të rrethit Nehreen.

Guvernatori i Baghlanit, Abdul Mexhid, tha se 11 minatorët ishin duke "gërmuar një tunel joprofesionalisht", kur shpërthimi ndodhi dhe të gjithë 11 minatorë u vranë në tunel.

Një ekip është në vendin e ngjarjes duke nxjerrë trupat nga miniera e shembur.
XS
SM
MD
LG