Ndërlidhjet

Vriten shtatë protestues në Jemen


Forcat e sigurisë dhe mbështetësit presidentit të Jemenit Ali Abdullah Saleh kanë vrarë sot shtatë protestues në jug të kryeqytetit, bëjnë të ditur burimet mjekësore.

Dhjetëra demonstrues të tjerë u plagosën kur gazi lotsjellës dhe uji me presion u përdorën kundër mijëra marshuesve të cilët kërkonin që Salehi të shkojë në gjyq, thanë dëshmitarët dhe mjekët.
XS
SM
MD
LG