Ndërlidhjet

Nigeri: Grupi musliman merr përgjegjsinë për sulmet


Një grup musliman radikal ka marrë përgjegjsinë për sulmet në kishat në Nigeri ku mbetën të vdekur të paktën 25 persona, në ditën e Krishtlindjeve.

Një zëdhënës i Boko Haram, morri përgjegjsinë për sulmet në një intervistë të dielën me Trust Daily, një gazetë në veri të Nigerisë.

Një zyrtar i urgjencës tha se të paktën 25 njerëz kanë vdekur. Ndërsa një tjetër shpërthim goditi pranë një kishe në qytetin qendror nigerian Jos, dhe dy shpërthime të tjera kanë ndodhur në verilindje.
XS
SM
MD
LG