Ndërlidhjet

Peskov: “Putini e ka ende mbështetjen e shumicës”


Pas protestës më të madhe opozitare në Rusi, zëdhënësi i kryeministrit Vlladimir Putin, ka thënë se ky i fundit ende e ka mbështetjen e shumicës në Rusi.

Zëdhënësi, Dimitri Peskov, ka thënë se rusët duhet të “trajtojnë opinionin e shumicës me respekt”.

Këto komente nga zëdhënësi i kryeministrit Putin, vijnë një ditë pasi udhëheqësi i fundit sovjetik, Mikhail Gorbaqev, i ka bërë thirrje Putinit të ndjek shembullin e tij dhe të largohet.
XS
SM
MD
LG