Ndërlidhjet

Vëzhguesit shkojnë sot në Homs


Vëzhguesit nga Liga Arabe pritet të vizitojnë sot qytetin ku nisi përleshja siriane, Homs.

Aktivistët thonë se të paktën 30 persona janë vrarë dje në këtë qytet.

Përleshjet në Homs janë intensifikuar që prej dy shpërthimeve vetëvrasëse në Damask të premten, që lanë të vdekur 44 njerëz.

Pesëdhjetë monitorues dhe 10 zyrtarë të tjerë nga Liga Arabe kanë shkuar dje në Siri, në përpjekje për t'i dhënë fund dhunës nëntë mujore në mes të trupave qeveritare dhe kundërshtarëve të Asadit.
XS
SM
MD
LG