Ndërlidhjet

Uzbekistan: Emërohet sekretari i Këshillit të Sigurisë Kombëtare


Presidenti i Uzbekistanit, Islam Karimov, ka emëruar Bahodir Toshmatovin si sekretar të Këshillit të Sigurisë Kombëtare.

Zyra e presidentit, njofoti sot se Toshmatovi do të zëvendsojë Murad Ataevin, i cili do të bëhet zëvendës shef.

Toshmatov ishte një zëvendës ministër i mbrojtjes dhe mban gradën e gjeneralit.
XS
SM
MD
LG