Ndërlidhjet

Bota e gatshme për pritjen e Vitit të Ri


Në tërë botën po bëhen përgatitjet e fundit për pritjen e Vitti të Ri.

Në vend se të hyjë e fundit, Samoa do të hyjë e para në vitin e ri.

Shteti i vogël i Oqeanit Paqësor, ka vendosur që të heqë nga kalendari datën 30 dhjetor, dhe këtë hap, qeveria e justifikon për shkaqe ekonomike.

Në qytetin më të madh australian, Sidnei, çdo gjë është gati për një natë të çmendur.

Një nga pritjet më madhështore të Vitit të ri në botë, tradicionalisht është ajo në Nju Jork.

Në Times Square pritet të mblidhen rreth një milionë njerëz.

Fishekzjarre madhështore priten edhe në Rio de Zhaneiro të Brazilit.
XS
SM
MD
LG