Ndërlidhjet

Lëkundje të fuqishme toke në Japoni


Një tërmet i fuqishëm, me magnitudë 7.0, ka goditur ishujt juglindorë të Japonisë, Isu.

Nuk ka pasur raportime të menjëhershme për viktima apo dëme materiale, ndërsa Agjencia Meteorologjike e Japonisë tha se nuk ka rrezik cunami.

Pjesa verilindore e Japonisë është shkatërruar nga tërmeti dhe cunami i 11 marsit të vitit të kaluar. Fatkeqësia ka shkaktuar afro 20,000 të vdekur dhe të zhdukur.
XS
SM
MD
LG