Ndërlidhjet

Al-Maliki apelon për unitet dhe stabilitet


Kryeministri i Irakut, Nuri al-Maliki, u ka bërë thirrje të gjithë irakianëve që të bashkohen, duke thënë se vendi ka nevojë për stabilitet, nëse do që të rindërtohet dhe të mbetet i sigurt.

Ai i bëri këto komente gjatë një programi festiv në televizion, dy javë pasi trupat amerikane kanë përfunduar tërheqjen e tyre nga Iraku.

Al-Maliki ka paralajmëruar irakianët kundër “gëzimit të tepruar”, duke thënë: Periudha e ardhshme nuk është më pak e rëndësishme apo e rrezikshme se faza e mëparshme”.
XS
SM
MD
LG