Ndërlidhjet

Tadiq feston Krishtlindjet në Kosovë


Presidenti i Serbisë, Boris Tadiq, do të kalojë festën e Krishtlindjeve ortodokse në Kosovë, ka bërë të ditur kabineti i tij.

Me ftesë të peshkopit të Rashkës dhe Prizrenit, Tadiqi do të arrijë më 6 janar në Manastirin e Deçanit, ku të nesërmen do të marrë pjesë në liturgjinë festive.

Raportet e disa mediave serbe thonë se në Kosovë do të qëndrojë edhe ambasadori i Rusisë në Beograd, Aleksander Konuzin, dhe ai i Bjellorusisë, Vlladimir Çushin.
XS
SM
MD
LG