Ndërlidhjet

Në Sarajevë vetëdigjet një person


Një person i paidentifikuar ka lyer veten me benzinë dhe më pas është vetëdjegur, para ambasadës kroate në Sarajevë.

Ai është transportuar me auto-ambulnacë në spital, ku edhe i është ofruar ndihma.

Policia e Kantonit të Sarajevës po kryen hetimet para ambasadës, ndërsa nuk dihen ende motivet që kanë shkaktuar ngjarjen, e as detaje të tjera të rastit.
XS
SM
MD
LG