Ndërlidhjet

Hejg takohet me San Su Ki


Sekretari i jashtëm britanik, Uilliam Hejg, gjatë vizitës së tij në Birmani, ndër të tjera, ka zhvilluar sot bisedime edhe me lideren e opozitës, Aung San Su Ki.

Gjatë takimit në Jangon, Hejg dhe San Su Ki kanë bërë thirrje bashkarisht për lirimin e të gjithë të burgosurve politik dhe për zgjedhje të lira në vend.

Hejg është sekretari i parë britanik që po e viziton Birmaninë pas më shumë se një gjysëm shekulli.
XS
SM
MD
LG