Ndërlidhjet

Shpërthim në Damask


Televizioni shtetëror i Sirisë raporton sot për një shpërthim në qendër të Damaskut, ku thuhet se janë vrarë disa njerëz.

Sipas televizionit shtetëror, përgjegjës për këtë shpërthim janë terroristët, ndërsa agjencia e lajmeve SANA raporton për disa civilë dhe personel të sigurisë të vrarë.

Për më shumë se dhjetë muaj në Siri po vazhdon kryengritja kundër presidentit Bashar al-Asad.

Kombet e Bashkuara thonë se më shumë se 5000 njerëz janë vrarë që nga shpërthimi i dhunës në vend.
XS
SM
MD
LG