Ndërlidhjet

Irani planifikon sërish ushtrime në Gjirin Persik


Komandanti i Marinës i Gardës Revolucionare të Iranit ka treguar sot se do të mbahet edhe një ushtrim tjetër ushtarak në Ngushticën e Hormuzit në muajin shkurt.

Media shtetërore iraniane e ka cituar admiralin Ali Fadavi të ketë thënë se Marina iraniane do të mbajë një ushtrim tjetër të madh në Gjirin Persik dhe në Ngushticën e Hormuzit muajin e ardhshëm, por se ushtrimi do të jetë pak më ndryshe se ata të mëparshmit.

Irani sapo e ka përfunduar më 2 janar një ushtrim 10 ditor ushtarak në Ngushticën e Hormuzit.
XS
SM
MD
LG