Ndërlidhjet

Presidentja argjentinase nuk ka kancer


Testet mjekësore të presidentes argjentinase, Kristina Kirshner tregojnë se ajo nuk ka kancer, ashtu siç ishte menduar më herët, ka njoftuar sot zëdhënësi i saj.

Një ekzaminim përfundimtar i indeve të larguara gjatë operacionit tre orësh të presidentes konfirmoi praninë e rruzullave në të dyja lobet e gjëndrës tiroide të presidentes, duke përjashtuar mundësinë e qelizave kancerogjene të diagnozës fillestare, tregoi sot zëdhënësi i saj, Alfredo Sosimaro.

Ai tha se presidentja 58 vjeçare është lëshuar nga spitali dhe po e ri-merr veten në banesën e saj.
XS
SM
MD
LG