Ndërlidhjet

Berlin: Takohen kancelarja gjermane dhe presidenti francez


Sot në Berlin pritet të tokohen kancelarja gjermane, Angela Merkel, dhe presidenti francez, Nikollas Sarkozi, për të diskutuar për mënyrat e kapërcimit të krizës financiare, që vazhon ta godasë Bashkimin Evropian.

Raportohet se në takimin e liderëve të vendeve më të fuqishme në eurozonë, do të diskutohet për mundësinë e tatimeve të reja të transakcioneve financiare në Evropë.

Ky tatim i ri kundërshtohet nga kryeministri britanik, Dejvid Kamerun.
XS
SM
MD
LG