Ndërlidhjet

Velanovski nesër viziton Kosovën


Me ftesë të kryetarit të Kuvendit, Jakup Krasniqi, Kosovën do ta vizitojë të martën një delegacion i Kuvendit të Maqedonisë, me në krye kryetarin Trajko Velanovski.

Palët pritet të bisedojnë për marrëdhëniet mes tyre dhe bashkëpunimin e dy kuvendeve.

Pas takimit të delegacioneve, mësohet se Krasniqi dhe Velanovski do të dalin në konferencë të përbashkët për media.
XS
SM
MD
LG