Ndërlidhjet

Velanovski në Kosovë


Me ftesë të kryetarit të Kuvendit, Jakup Krasniqi, sot në Kosovë arrin një delegacion i Kuvendit të Maqedonisë, i kryesuar nga kryeparlamentari Trajko Velanovski.

Palët pritet të bisedojnë për marrëdhëniet mes tyre dhe bashkëpunimin e dy kuvendeve.

Velanovski do të pritet edhe nga presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga dhe kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçin.
XS
SM
MD
LG