Ndërlidhjet

Kosovë: Ministri Hoxhaj e viziton Malin e Zi


Ministri i jashtëm i Kosovës, Enver Hoxhaj, prej sot e viziton Malin e Zi, me ç’rast pritet të takohet me presidentin e këtij vendi, Filip Vujanoviq, kryeministrin Igor Llukshiq, dhe me ministrin e jashtëm dhe të integrimeve evropiane, Millan Roçen.

Mëtutje, siç ka njoftuar Ministria e jashtme e Kosovës, kjo vizitë po bëhet me ftesë të ministrit Roçen.

Parashihet që ministrat Roçen dhe Hoxha do ta mbajnë një konferencë të përbashkët për media në Podgoricë.
XS
SM
MD
LG