Ndërlidhjet

I vrari në Teheran ishte shkencëtar


Agjencitë iraniane të lajmeve bëjnë të ditur se gjatë sulmit të sotëm me bombë është vrarë një shkencëtar bërthamor.

Agjencia e lajmeve Fars e ka identifikuar viktimën Mostafa Ahmadi Roshan, një shkencëtar bërthamor dhe profesor universiteti.

Agjencia e ka quajtur sulmin “terrorist”, ndërsa zëvendës kryetari i Teheranit, Safarali Baratlu e fajësoi Izraelin.
XS
SM
MD
LG