Ndërlidhjet

Tre të vrarë në Pakistan


Militantët e kanë sulmuar sot një stacion policor në veri të Pakistanit, ku mbetën të vrarë tre militantë dhe të paktën tre policë të lënduar.

Sulmi filloi kur të paktën një sulmues vetëvrasës e hodhi veten në ajër, ndërsa militantët filluan të gjuanin me armë automatike dhe granata, në një stacion policie në afërsi të Vaziristanit Jugor.

Zëdhënësi i policisë, Mohamad Hanif tha se policia ka vrarë dy militantë dhe shtoi se sulmuesi vetëvrasës gjithashtu ka ndërruar jetë.
XS
SM
MD
LG