Ndërlidhjet

Vetëvendosje tregon emrat edhe të katër të arrestuarve të tjerë


Lëvizja Vetëvendosje ka bërë të ditur se janë arrestuar edhe katër aktivistë të saj.

Sipas kësaj lëvizjeje, anëtarët e arrestuar janë: Arbër Zaimi, Shpend Ahmeti dhe Frashër Krasniqi.

Këta emra i shtohen një liste të publikuar më herët nga Vetëvendosja, që tregon se emrat e aktivistëve të arrestuar: Hysen Durmishi, Salih Zyba, Gani Krasniqi, Naser Shatri, Fisnik Ismajli, Blerim Manqastena, Durim Jasharaj, Skender Merturi.

Lëvizja gjithashtu njofton se deri më tani janë arrestuar rreth 50 protestues, në aksionin e sotëm të Vetëvendosjes, “Serbia nuk kalon”.
XS
SM
MD
LG