Ndërlidhjet

Riker në Kosovë


Zëvendësndihmës-sekretari amerikan i Shtetit, Filip Riker, viziton sot Kosovën.

Ai do të pritet nga kryeministri i vendit, Hashim Thaçi.

Riker pritet të diskutojë me krerët shtetërorë për situatën e fundit politike dhe të sigurisë, si dhe procesin e dialogut me Serbinë.
XS
SM
MD
LG