Ndërlidhjet

Aziatikët shënojnë Vitin e Dragoit


Miliona aziatikë kanë ndezur fishekzjarre, si dhe janë bashkuar me familjet e tyre për të festuar Vitin e Dragoit.

Viti i Ri Hënor, që filloi të hënën, është festa më e rëndësishme e vitit për shumë njerëz në Azi.

Dragoi konsiderohet të jetë shenja më e preferuar dhe e nderuar në në ciklin 12-vjeçarë të kafshëve, që shfaqen në zodiakut kinez.
XS
SM
MD
LG