Ndërlidhjet

Pakistanezët refuzojnë raportin amerikan për vrasjen e ushtarëve


Ushtria pakistaneze i ka refuzuar gjetjet amerikane lidhur me sulmin e 26 nëntorit të NATO-s, që la të vrarë 24 ushtarë paksitanezë, gjë që ndikoi në përkeqësimin e marrëdhënieve ndërmjet palëve.

Ushtria tha sot përmes një deklarate se disa nga gjetjet e raportit hulumtues janë të pasakta.

Raporti amerikan, i lëshuar para një muaji, tregonte se të dyja palët, si amerikanët, ashtu dhe pakistanezët, ishin fajtorë për incidentin në kufi.
XS
SM
MD
LG