Ndërlidhjet

Rusia i ka blerë 60 makina të blinduara nga Italia


Rusia i ka blerë 60 makina të blinduara nga Itralia. Zëvendës ministri i mbrojtjes i Rusisë, Aleksander Sukhorukov, tha se kontrata për makinat Iveco ishte nënshkruar në dhjetor të vitit 2011.

Sipas tij, katër makina kanë arritur më herët dhe janë testuar.

Sukhorukov tha se “ato kanë treguar karakteristika më të mira se makinat e ngjashme ruse”.

Kremlini planifikon të shpenzoj më tepër se 30 miliardë dollarë në pajisjet e reja ushtarake, përfshirë edhe furnizimin me 120 helikopterë.
XS
SM
MD
LG