Ndërlidhjet

Baku: U zbulua komploti për vrasjen e diplomatit izraelit


Tre shtetas të Azerbajxhanit janë arrestuar lidhur me komplotin për ta vrarë ambasadorin e Izraelit në këtë vend, Majkël Lotem, dhe dy pjesëtarë të një shkolle izraelite në kryeqytetin Baku.

Ministria e sigurisë në Azerbajxhan tha se njëri prej tre të arrestuarve, Balagardash Dadashov, kishte lidhje me agjencitë e inteligjencës së Iranit, që kishin premtuar tu paguajnë tre shtetasve të Azerbajxhanit 150 mijë dollarë, për ta vrarë ambasadorin dhe dy izraelitët e tjerë.
XS
SM
MD
LG