Ndërlidhjet

Bien shitjet e Nokia-s


Gjiganti i telefonave mobilë, Nokia, ka bërë të ditur se shitjet e tij kanë rënë për 21 për qind.

Rrjedhimisht, Nokia tha se të ardhurat e saj neto kanë rënë në 10 miliardë euro – nga 12.6 miliardë – në çerekun e katërt të 2011-ës.

Kompania finlandeze ka humbur pozicionin e saj dominues në treg, me shfaqjen e telefonave Android dhe iPhone.
XS
SM
MD
LG