Ndërlidhjet

Gaz lotsjellës ndaj protestuesve anti-kapitalistë


Policia e Shteteve të Bashkuara ka përdorur gazin lotsjellës për të shpërndarë qindra protestues anti-kapitalistë në Okland të Kalifornisë.

Sipas autoriteteve të sigurisë, tre policë janë plagosur, ndërsa janë arrestuar 150 protestues.

Burimet e njëjta thanë se përleshjet ndodhën kur turma nga “Pushtimi i Okllandit” nisi të dëmtojë objektet përreth.

Policia është përgjigjur me gaz lotsjellës për të shpërndarë protestuesit, disa prej të cilëve kanë hedhur shishe dhe objekte të tjera në drejtim të policisë.
XS
SM
MD
LG