Ndërlidhjet

Ekspozitë për Elvis Prisllin


Në Grejslland të Tenesit do të hapet ekspozita kushtuar mbretit të rokënrolit, Elvis Prislli.

Ekspozita e quajtuar “Elvisi në sytë e së bijës” ((Elvis Through His Daughter's Eyes), është pjesë e manifestimeve me rastin e 35-vjetorit të vdekjes së këngëtarit dhe ka të bëjë me marrëdhëniet ndërmjet tij dhe Lisa Marisë, vajzës së tij.

Ekspozita përfshin një numër fotografish, si dhe gjëra personale.
XS
SM
MD
LG