Ndërlidhjet

Lirohen turistet amerikane


Zyrtarët egjiptianë të sigurisë thonë se dy turistet amerikane dhe udhëheqësi i tyre, që janë kapur nga persona të maskuar në ishullin Siani, janë liruar.

Turistet ishin kapur të premten herët, pranë Manastirit të Shën Katerinës, derisa përgatiteshin të ktheheshin në Sharm el-Sheik.

Zyrtarët e sigurisë thonë se dy vajzat dhe udhëheqësi i tyre u liruan pas negociatave me fisin Beduin. Detaje të tjera nuk janë dhënë.
XS
SM
MD
LG