Ndërlidhjet

Tërmet dhe alarm për cunami në Filipine


Një tërmet me magnitudë 6.8 ka goditur ishujt në pjesën qendrore të Filipineve.

Sipas burimeve zyrtare, disa ndërtesa janë dëmtuar dhe të paktën një person ka vdekur. Autoritetet kanë lëshuar alarmin për cunami.

Dridhjet e tokës thuhet të kenë zgjatur rreth 30 sekonda.
XS
SM
MD
LG