Ndërlidhjet

Ushtarët gjuajnë mbi policinë


Ushtarët kanë gjuajtur me plumba gome ndaj policëve protestues në Maldive.

Qindra policë kanë filluar një protestë në kryeqytetin Male të martën, pasi që zyrtarët i urdhëruan ata që të mos u ofrojnë më mbrojtje mbështetësve qeveritarë dhe të opozitës, që protestonin afër njëri-tjetrit.

Presidenti Mohamed Nashid vizitoi policët, të cilëve u kërkoi që të ndërprejnë protestën, por ata refuzuan dhe në vend të kësaj kërkuan dorëheqjen e tij.
XS
SM
MD
LG