Ndërlidhjet

Gjermani: Pritet vendimi i gjykatës për Arid Ukën


Një gjykatë në Gjermani sot pritet ta shpallë vendimin lidhur me ekstremistin e akuzuar islamik, Arida Uka, i cili e ka pranuar se i ka vrarë dy ushtarë të Shteteve të Bashkuara, në aeroportin e Frankfurtit, më 2 mars të vitit të kaluar.

Arid Uka, 21 vjeçar, shqiptar me prejardhje nga Kosova, është i akutzuar për vrasje dhe për përpjekje për vrasje.

Prokurorët kanë kërkuar dënim me burgim të përjetshëm.
XS
SM
MD
LG